تبلیغات
زندگی تجربی هست ازدیروزی ها... - مطالب آبان 1394
منوی اصلی
زندگی تجربی هست ازدیروزی ها...
ما با ازتجربه استفاده می کنیم ویه قدم جلوییم
 • سبحان شیرزاد بیست و یکم آبان 94 12:20 قبل از ظهر نظرات ()
   

  پرش به: ناوبری، جستجو
  تاریخچه زمان
  BriefHistoryTime.jpg
  جلد نسخه انگلیسی
  نویسندهاستیون هاوکینگ
  برگردانندهمحمدرضا محجوب
  ناشراصلی:بنتام (به انگلیسی: Bantam)
  نسخه فارسی:شرکت سهامی انتشار
  محل نشرانگلستان
  تاریخ نشر۱۹۸۸
  تاریخ نشر فارسی: خرداد ۱۳۶۹
  شابکISBN 964-5735-19-X
  تعداد صفحات۲۵۵
  موضوعکیهان‌شناسی، ذرات بنیادی
  زبانزبان اصلی:انگلیسی
  زبان‌های دیگر:فارسی و ...
  کتاب‌شناسی استیون هاوکینگ

  کتاب «تاریخچهٔ زمان» یا تاریخ مختصر زمان (به انگلیسی: A Brief History of Time) با عنوان فرعی «از مه‌بانگ تا سیاه‌چاله‌ها» اثری مشهور از استیون هاوکینگ است.

  این کتاب به عنوان پرخواننده‌ترین کتاب کیهان‌شناسی شهرت یافته است و به بیش از ۳۳ زبان زندهٔ دنیا تا سال ۱۹۹۳ ترجمه و چاپ شده‌است. همچنین در یکصد و هشتاد و چهارمین هفتهٔ چاپ آن، به دلیل طولانی‌ترین حضور در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نشریه ساندی تایمز، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.[نیازمند منبع] این کتاب در سال ۱۳۶۹ با نام تاریخچهٔ زمان، از انفجار بزرگ تا سیاه‌چاله‌ها در ایران به چاپ رسیده است. [۱]

  هاوکینگ در این کتاب با زبانی ساده به بازگویی داستان جهان پرداخته است.

  ترجمه[ویرایش]

  آخرین ویرایش: بیست و یکم آبان 94 12:19 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • سبحان شیرزاد بیست و یکم آبان 94 12:19 قبل از ظهر نظرات ()

   

  فرهنگ نیوز : عبدالفتاح السیسی در اولین مصاحبه تلویزیونی قبل از انتخابات ریاست جمهوری مصر، وعده نابودی کامل اخوان‌المسلمین در صورت پیروزی را داد.رهبر کودتاچیان سال 2013 ضمن متهم کردن این گروه ریشه‌دار مصری به اقدامات تروریستی بیان داشت، در صورتی که در انتخابات خرداد‌ماه به پیروزی برسد، جایی برای ادامه فعالیت این گروه در عرصه سیاسی مصر نخواهد بود.

  آخرین ویرایش: بیست و یکم آبان 94 12:18 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • سبحان شیرزاد بیست و یکم آبان 94 12:14 قبل از ظهر نظرات ()

  سید على حسینی خامنه‌اى فرزند مرحوم حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حاج سید جواد حسینى خامنه‌اى، در فروردین ماه سال ۱۳۱۸ شمسی برابر با ۱۳۵۸ قمرى در مشهد مقدس چشم به دنیا گشود. او دومین پسر خانواده بود و زندگى مرحوم سید جواد خامنه‌اى هم مانند بیشتر روحانیون و مدرسان علوم دینى، بسیار ساده: «پدرم روحانى معروفى بود، اما خیلى پارسا و گوشه‌گیر [...] زندگى ما به‌سختى مى‌گذشت. من یادم هست شب‌هایى اتفاق مى‌افتاد كه در منزل ما شام نبود. مادرم با زحمت براى ما شام تهیه مى‌كرد. [...] آن شام هم نان و كشمش بود.»
  امّا خانه اى را که خانواده سیّد جواد در آن زندگى مى کردند، رهبر انقلاب چنین توصیف مى کنند:
  «منزل پدرى من که در آن متولد شده ام، تا چهارـ پنج سالگى من، یک خانه 60 ـ 70 مترى در محّله فقیر نشین مشهد بود که فقط یک اتاق داشت و یک زیر زمین تاریک و خفه اى! هنگامى که براى پدرم میهمان مى آمد (و معمولاً پدر بنا بر این که روحانى و محل مراجعه مردم بود، میهمان داشت) همه ما باید به زیر زمین مى رفتیم تا مهمان برود. بعد عدّه اى که به پدر ارادتى داشتند، زمین کوچکى را کنار این منزل خریده به آن اضافه کردند و ما داراى سه اتاق شدیم
  رهبرانقلاب از دوران کودکى در خانواده اى فقیر امّا روحانى و روحانى پرور و پاک و صمیمی، اینگونه پرورش یافت و از چهار سالگى به همراه برادر بزرگش سید محمد به مکتب سپرده شد تا الفبا و قرآن را یاد بگیرند. سپس، دو برادر را در مدرسه تازه تأسیس اسلامى «دارالتعّلیم دیانتى» ثبت نام کردند و این دو دوران تحصیل ابتدایى را در آن مدرسه گذراندند.

  در حوزه علمیه

  ایشان از دوره دبیرستان، خواندن «جامع المقدمات» و صرف و نحو را آغاز کرده بود. سپس از مدرسه جدید وارد حوزه علمیه شد و نزد پدر و دیگر اساتید وقت ادبیات و مقدمات را خواند.
  درباره انگیزه ورود به حوزه علمیه و انتخاب راه روحانیت مى گویند: «عامل و موجب اصلى در انتخاب این راه نورانى روحانیت پدرم بودند و مادرم نیز علاقه مند و مشوّق بودند».
  ایشان کتب ادبى ار قبیل «جامع المقدمات»، «سیوطى»، «مغنى» را نزد مدرّسان مدرسه «سلیمان خان» و «نوّاب» خواند و پدرش نیز بر درس فرزندانش نظارت مى کرد. کتاب «معالم» را نیز در همان دوره خواند. سپس «شرایع الاسلام» و «شرح لمعه» را در محضر پدرش و مقدارى را نزد مرحوم «آقا میرزا مدرس یزدى» و رسائل و مکاسب را در حضور مرحوم حاج شیخ هاشم قزوینى و بقیه دروس سطح فقه و اصول را نزد پدرش خواند و دوره مقدمات و سطح را بطور کم سابقه و شگفت انگیزى در پنچ سال و نیم به اتمام رساند. پدرش مرحوم سید جواد در تمام این مراحل نقش مهّمى در پیشرفت این فرزند برومند داشت. رهبر بزرگوار انقلاب، در زمینه منطق و فلسفه، کتاب منظومه سبزوار را ابتدا از «مرحوم آیت الله میرزا جواد آقا تهرانى» و بعدها نزد مرحوم «شیخ رضا ایسى» خواندند.

   
  آخرین ویرایش: بیست و یکم آبان 94 12:18 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • سبحان شیرزاد بیست و یکم آبان 94 12:12 قبل از ظهر نظرات ()

  به گزارش گلستان24، شهید طاهر نیا در شب عاشورای حسینی در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و توسط تکفیری ها به شهادت رسیده است.

  از این شهید گیلانی یک دختر و یک نوزاد پسر به یادگار مانده است که هنوز پسر نورسیده اش را ندیده بود  به دفاع از حریم اهل بیت(ع) شتافت.

  پسر نوزاد شهید سجاد طاهرنیا فقط ۲۰ روز از عمرش در این دنیا نگذشته است که پدرش در دفاع از حرم اهل بیت (ع) به شهادت رسید.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه